Wyroby gumowe

Czym są i gdzie można znaleźć wyroby gumowe?

Guma to elastomer, który powstaje w procesie wulkanizacji. Nie jest ona odporna na wysoką temperaturę, w zależności od rodzaju, może nie przepuszczać wody oraz gazów. Dzięki zawartości kauczuku jest ona bardzo elastyczna. Wyroby gumowe możemy znaleźć bardzo blisko nas. Są to między innymi dętki, opony, wszelkiego rodzaju uszczelki, elastyczne przewody, płyty gumowe czy też specjalistyczne taśmy przenośnikowe. Często guma jest łączona z innymi materiałami w celu otrzymania specjalistycznych kompozytów. Znajduje swoje zastosowanie w przemyśle oraz w środowisku domowym jako specjalistyczne płyty, które mają indywidualne właściwości. Nasze wyroby gumowe to najwyższa klasa trwałości, jakości i pracy. 

W naszym sklepie znajdziesz wyroby z gumy SBR, NBR i EPDM o twardości 60ShA +/-5 ShA.


Płyty EPDM i SBR

Wyroby gumowe produkowane w różnej postaci mają wszechstronne zastosowanie, dlatego też wykorzystywane są w wielu branżach. Wyroby gumowe wykonane z tworzyw sztucznych mogą uzupełniać lub całkowicie zastępować produkty stworzone z metalu, drewna czy kamienia. Ponadto mogą również uzupełniać produkty stworzone z naturalnych materiałów. Ich niewątpliwą zaletą jest elastyczność i trwałość. 


Niezwykle funkcjonalnym materiałem są płyty EPDM, które znaleźć można, między innymi we wszelkich konstrukcjach podłoża, gdzie priorytetem jest bezpieczna, elastyczna nawierzchnia, połączona z właściwościami amortyzacyjnymi.


Płyty gumowe wykorzystywane są jako nawierzchnia wszelkich obiektów rekreacyjnych i sportowych, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo oraz wysoką wygodę użytkowania. Kauczukowe, elastyczne nawierzchnie łączą w sobie wszystkie zalety tworzywa SBR i EPDM. W zależności od przeznaczenia płyt i zastosowanej technologii produkcji, płyty posiadają cechy: 

amortyzacyjne, niezbędne w miejscach wymagających odpowiednich właściwości upadkowych, czyli takich jak place zabaw, strefy przy trampolinach, strefy fitness;

stabilizujące, są to płyty o podwyższonej gęstości i odpowiednio opracowanej mieszance, która gwarantuje stabilność na przykład strefy pod basenami; 

zabezpieczające, w tym posadzki przed uszkodzeniami, są to płyty stosowane na siłowniach, salach fitness, a także wykorzystywane jako podłoże tarasu, czy boksów dla koni.


Wysokiej jakości płyty EPDM, SBR to produkty odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego swoje zastosowanie mają zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Struktura tworzywa sprawia, że jest to najtrwalszy z dostępnych rodzajów podłoża, przeznaczony do stref bezpiecznych. Dodatkowo możliwość tworzenia dowolnych wzorów w bogatej kolorystyce to jeden z atutów elastycznych nawierzchni.


Płyty gumowe NBR

Dzięki swoim niepodważalnym cechom oraz właściwościom fizykochemicznym płyty wykonane z kauczuku NBR znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle związanym z produkcją części dla motoryzacji, maszynowym, chemicznym, petrochemicznym oraz w wielu innych gałęziach przemysłu, gdzie odporność tego materiału i jego cechy mają kluczowe znaczenie. Płyty olejoodporne mogą być stosowane w zakresie temperatur od -40 do + 70°C.


W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz produktów gumowych, oprócz płyt gumowych posiadamy wysokiej jakości sznury i węże silikonowe oraz uszczelki silikonowe. Gwarantujemy atrakcyjne i konkurencyjne ceny świadczonych usług jaki i oferowanych produktów, które znajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji, jednocześnie serdecznie zachęcamy do dokonywania zakupów on-line.

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password